Firmamızın ana faaliyet alanı olan Express taşımacılıkta amacımız mümkün olan en hızlı sürede gönderilerinizin alıcıya güvenli şeklide ulaşmasını sağlamaktır.

Global Post, 220 aşkın ülkeye Uluslararası Ekspres hizmetleri ile sizlere online takip bilgisi, gönderilerinizin teslim kaydı ve E-posta veya SMS ile teslimat bilgisi hizmetlerini sunmaktadır.

Gönderilerin teslimat süreleri, varış ülke gümrüğündeki prosedürlere ve gümrükte kalıp kalmamasına göre değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenlikler taşıma süresiyle değil gümrüksel süreçlerle alakalıdır.

Avrupa ülkeleri için toplam fatura bedeli 22€uro nun üzerinde değere sahip gönderilerin varış gümrüğünde işlem görme ve vergilendirilmeleri söz konusudur. Gönderilen numunelerin aynı nitelik ve özellikte olanlarının sayısının fazlalığı da aynı şekilde o gönderinin varış ülke gümrüğünde işlem görmesine neden olabilir.

Yüksek bedelli numunelerinizin Avrupa ülkelerine gönderilmesi esnasında ATR (Dolaşım Belgesi) veya MENŞEİ ŞAHADETNAMESİ düzenlenmesi, varış ülkesinde gümrük vergisi muafiyeti sağlar. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi tarafımızdan alabilirsiniz.

150 kg a kadar olan numuneleriniz tek konşimento altında yurtdışına gönderilebilir. 150kg ı aşan gönderileriniz ülkemiz kanunları gereği numune kapsamında tek konşimento altında taşınamaz.